HTML

HÖKKENTÕ

Friss topikok

  • SA: Nem akartam senkit se megbántani a Boniemmel kapcsolatban, de azért ha belegondolunk van egy nagy ... (2014.02.06. 18:43)
  • Ferenczy Gergely: Szia SA. Szükségem lenne a segítségedre; összehasonlítás, nép?dalok. Egy emailcímen megosztanám a ... (2014.01.06. 17:26)
  • Christsfollowers: Nos, én közzé tettem ezt a cikket a honlapomon majd megosztottam a facebook oldalamon. Az eredmény... (2013.10.06. 21:24)
  • Ferenczy Gergely: Kedves SA! Szívesen. Most látom hogy reagáltál a hozzászólásra... kicsit nehézkes így a gondolatcs... (2013.09.25. 09:51)
  • skyppy: :-) SA Kellemes Húsvéti Ünnepeket neked is:-) (2013.03.31. 10:12)

Címkék

2007.06.21. 20:18 Hökkentő

 

Újra a vonalakról

Az égi vonalakról szeretnék most írni. Az égiek és a földiek ugyanis egy összefüggő rendszert alkotnak. Hogy ezt az összefüggés miben rejlik, arról majd később.

Ha éjszaka feltekintünk az égre és a felhők nem takarják és a mesterséges fények sem nyomják el, csillagok milliárdjait látjuk. A fényesebb és gyengébb csillagok látszólagos összevisszaságába az emberi fantázia hajlamos mindenféle rajzokat belelátni. Ezek a csillagképek, amelyek koronként, kultúránként változtak.

Valójában az egy csillagképhez tartozó csillagok egymással többnyire semmilyen kapcsolatban sincsenek. Az eget mi egy mélység nélküli gömbhéjnak érzékeljük, valójában egymás mögötti távolságok is vannak a csillagok között.

A csillagképek leginkább azokhoz a pszichológiai tesztekhez hasonlítanak, amelyekben alaktalan tintafoltokba látja bele a vizsgált személy a saját beállítódása szerinti dolgokat. Csak itt az adott kultúra kollektív pszichéje a vizsgálat tárgya, kideríthető belőle, hogy mi is volt gondolkodásuk központjában.

A mai csillagképnevek alapjaiban a hellenizmusból származnak, amikor a görög és a keleti kultúrák keveredése egy sajátos pogány keveréket hozott létre. A csillagászok igényei szerint később módosultak, pontosabb égi helymeghatározást tettek lehetővé.

Az égen a csillagképeken kívül még ott van a Tejút is, valamint a bolygók, akik külön vándorló mozgást végeznek a csillagok és a Tejút együttmozgásától eltérően.

Hogy jönnek ide a földi vonalak? A folytatásból kiderül.

Szólj hozzá!

Címkék: vonalak

A bejegyzés trackback címe:

https://hokkent-o.blog.hu/api/trackback/id/tr225975870

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása