Igen ez Dolly Rebeca Parton száma volt, mint sok másik világszám, melynek nagy részét nem is tőle ismerjük. 1973-ban írta, mint a legtöbb számát saját maga. A filmbe 1983-ban került. The Best Little Whorehouse in Texas főszerepét is Dolly játszotta. Gyermekkoromban ha a rádióban Dolly Partont hallottam, ő testesítette meg számomra Amerikát. Az ellenséges országot, ahol biztosan szabadon élnek az emberek, legalábbis ez látszik a képeslapokból, a közéjük rejtett százdollásokból.
Az „I Will Always Love You” jogait Elvis Presley vette meg, de már nem énekelhette. Whitney Houston csapata ezen a vonalon jutott hozzá. A refrén virtuóz éneklésével vitte harmadszor is világsikerre. Mondjuk Dolly se hagyta azóta feldolgozatlanul.
Ja! Nem indítok Dolly Parton sorozatot. Igaz, bármilyen hihetetlen, ő is templomi énekléssel kezdte egy Tennessee állambeli kisvárosban. Mindig a legújabb és legfeltűnőbb divatokat követte, szinte a gusztustalanságig. A szilikonok a mellét annyira elnehezítik, hogy járni is alig tud tőlük. Az arca, a szája, szemkörnyéke egyetlen izma sem az eredeti helyén tapad, így kissé sajátos tinédzsermúmia mosolya van. Ha valakinek van türelme a videóra kattintva végignézni, miből mi lett ez a nő, nem tudom, találna-e olyan korszakot, amikor nekem tetszene. Viszont a zenéje remek. Sokkal jobb volt az a negyven valahány év, amég nem láttam! Azt sem tudtam, hogy anyámmal egyidős.
Van egy egészen korai felvételem is tőle:
És aki még nem jött rá, hogy a countryladylről van szó, itt meghallgathatja egy másik számát: